Метрологія

Метрологічна діяльність ДП "Луганськстандартметрологія" по виконанню вимірювань, забезпеченню їх єдності, достовірності і контролю у всіх сферах виробництва Луганської області здійснюється згідно з законом "Про метрологію та метрологічну діяльність".

ДП "Луганськстандартметрологія" акредитований (атестат № ПК015-2004) Держспоживстандартом України на право проведення метрологічних робіт:

  • повірка (калібрування) засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) по 11 видах вимірювань;
  • проведення державних та контрольних випробувань ЗВТ, які серійно випускаються в регіоні;
  • акредитація розташованих в регіоні вимірювальних лабораторій підприємств та організацій;
  • державна метрологічна атестація ЗВТ по номенклатурі, яка відповідає області акредитації на право повірки ЗВТ;
  • атестація інформаційно-вимірювальних систем і АСТП.

У галузях економіки Луганської області знаходиться в експлуатації понад 1,5 млн. одиниць ЗВТ, в тому числі більше за 1 млн. одиниць електричних лічильників, лічильників води та газу.

Щорічно центром повіряється понад 320 тис. одиниць ЗВТ, в тому числі 25 тис. робочих еталонів.

Роботи по повірці та калібруванню ЗВТ виконують 79 висококваліфікованих фахівців - метрологів, атестованих як державні повірники.

Метрологічні відділи центру оснащені сучасним високоточним вітчизняним та зарубіжним повірочним обладнанням, 317 вихідними та 2805 робочими еталонами, 140 повірочними установками, які використовуються на 254 атестованих робочих місцях повірників, що забезпечує в повному обсязі повірку ЗВТ по номенклатурі та кількості відповідно до галузі акредитації.

Центр має 8 пересувних повірочних лабораторій, які використовуються під час проведення повірки ЗВТ по таких видах вимірювань- механічних, електричних, фізико-хімічних, радіотехнічних величин, тиску, параметрів руху, витрат, рівня, об`єму.

Впроваджуючи передові методи, постійно вдосконалюючи робочі процеси і підвищуючи професійний рівень, метрологи центру забезпечують якісне метрологічне обслуговування підприємств всіх форм власності та приватних осіб.


Прес-реліз щодо семінару з метрології 19.04.2016

image-1bef63cefdf1de05810d6398809d487458a23b53e9b1e962aa13ea3a60651938-V.jpg

У зв'язку з прийняттям і введенням в дію з 01.01.2016 року нових законів України в сфері технічного регулювання та Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та з метою надання методичної допомоги працівникам метрологічних служб і лабораторій, провідними фахівцями Державного підприємства «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» було проведено 19 квітня 2016 року науково - практичний семінар на тему «Зміни в законодавстві у сфері технічного регулювання та метрологічне забезпечення діяльності підприємств та лабораторій». В заході прийняли участь 38 слухачів з 35 підприємств та установ Луганської області. Зокрема, представники приладобудівної, харчопереробної і хімічної галузі та медичних установ і організацій. Були розглянуті основні положення нового Закону України № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», перспективи розвитку та шляхи вдосконалення метрологічної системи України. Фахівцями ДП "ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" до слухачів семінару була доведена інформація стосовно нових підходів та вимог до повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення результатів. Крім того, важливою частиною семінару було інформування стосовно порядку оцінювання стану вимірювань та визнання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання на добровільних засадах на відповідність вимогам національного стандарту ДСТУ ISO 10012:2005, гармонізованого з міжнародним. Під час обговорення результатів, учасники заходу відмітили необхідність та своєчасність його проведення.

image-e3fd71c1f02e30a12153eaf32f03d89876eda5696a3696e88d00f8c4e4fdc791-V.jpg

Зі свого боку, ДП "ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" висловлює вдячність за допомогу в проведенні семінару Департаменту економіки ЛОВЦА та Лисичанському міськвиконкому.

20.04.2016
Читати далі