Сприяння підприємництву

Якість, передусім,забезпечується завдяки належній конкуренції та інформуванню споживачів.

Відділ по стандартизації, зв’язків з громадськістю та ЗМІ в першу чергу здійснює заходи з інформування підприємців, споживачів Луганської області та всіх зацікавлених громадян з питань якості та безпеки продукції, товарів і послуг:

- діючих норм щодо правил маркування, транспортування, зберігання та застосування продуктів харчування, одягу, взуття, побутових приладів тощо, шляхом безпосередніх консультацій за телефоном «гарячої лінії» 93-52-68 (з 8-00 до 16-30), через систематичні публікації в газетах, розміщення в електронних виданнях, транслювання на обласних каналах телебачення «ЛОТ», «Ірта», «ЛКТ», обласному державному радіо, регіональних радіо «Пульс» 103,6 FM» і ТОВ Радіо «ЭХО 105,5 FM», проведення семінарів, нарад тощо.

З 2005 року до функцій відділу входить надання допомоги підприємцям та підприємствам всіх форм власності (особливо тим, хто лише започатковує власний бізнес), на етапі підготовки нового виробництва, постановки продукції на виробництво, переоснащення, модернізації, розширення асортименту продукції тощо.

З плином часу коригується, змінюється характер звернень підприємців за допомогою, тому перелік послуг, які надаються фахівцями відділу та в цілому центру, постійно доповнюється, розширюється з метою можливого максимального задоволення вимог виробників.

Традиційно підприємцям надається практична і методична допомога в частині розробки нормативної (ТУ) і технологічної (ТІ, рецептури) документації, тобто ті роботи, які раніше виконували проектні, науково-дослідні інститути та технічні комітети - це дозволяє значно скоротити строки і вартість їх розробки. А наявність єдиного в області Фонду сучасної технічної літератури та безпосередній доступ до державного Фонду нормативної документації, в т.ч. міжнародних і європейських стандартів в центрі, дозволяє ще на етапі розробки передбачати такі вимоги до якості та безпечності продукції, що забезпечують її високий рівень в державі та відповідну конкурентоспроможність у світі.

За останні роки за зверненнями підприємцям надаються нові види робіт – це розрахунки фізико-хімічних показників, харчової енергетичної цінності нових видів продукції, які відсутні в діючих в Україні довідниках; надаються послуги по узгодженню документації в міністерствах і державних установах, зокрема в МОЗ України тощо.

Практична допомога підприємцям в організації виробництва передбачає:

- попередню консультацію з підприємцями щодо перших кроків стосовно одержання офіційних дозволів на початок виробництва;

- підбір та розробка необхідного комплекту нормативної та технологічної документації для забезпечення виробництва (стандарти, інструкції, рецептури…);

- консультації, рекомендації, поради щодо порядку підбору, придбання та монтажу технологічного обладнання;

- визначення обсягів досліджень сировини, готової продукції та укладання договорів з випробувальними лабораторіями тощо.

Зазвичай співпраця з підприємствами малого та середнього бізнесу, яким були надані різні послуги, продовжується і надалі. Вони постійно звертаються у відділ за консультаціями, порадами щодо поточних питань, арбітражних випробувань продукції та т.і.

Виробники харчової продукції одержують консультації та методично-практичну допомогу в представленні нової продукції на ОДК (обласну дегустаційну комісію) та ЦДК (центральні дегустаційні комісії) з метою постановки на виробництво та реалізацію.

В теперішній час в сучасних умовах, зокрема інтеграції України до ЄС, вступ до Світової організації торгівлі і, як наслідок, тривале реформування у сфері технічного регулювання та ринкового нагляду у товаровиробників виникають різні питання стосовно діючої законодавчої, нормативної бази в сфері забезпечення якості, безпеки продукції та її конкурентоспроможності.


Файли для завантаження: