Угода АСАА: крок назустріч

23 січня о 15:00 керівництво та фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» долучились до #вебінару "УГОДА АСАА: ПРОМИСЛОВИЙ ДІАЛОГ - КРОК НАЗУСТРІЧ".

Участь у заході взяли :

- Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України;

- Микола Крижановський, директор департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономіки;

- Ірина Кравченко, генеральний директор ДП «Київоблстандарт-метрологія»;

- Віктор Ример, перший заступник Генерального директора ДП «Укрметртестстандарт».

аас2.jpg

Т.Качка надав вичерпні пояснення щодо Угоди ACAA (англ. Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods), зазначивши що це Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, так званий – «промисловий безвіз».

Оскільки саме зараз наша країна знаходиться в стадії підписання цієї угоди, захід було проведено вчасно, а питання, що піднімилися – актуальні.

Україна дотримується принципів та практик, викладених в чинних рішеннях та регламентах ЄС. Розпорядженням КМУ схвалено Стратегію розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 р., реалізується відповідний план заходів. Про законодавчі та нормативно-правові аспекти доповів М.Крижановський. Крім того було зазначено, що також готується підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції в пріоритетних секторах промислової продукції. Такими секторами визначені:

Угоди ACAA передбачатимуть, що торгівля товарами між ЄС та Україною у секторах, які охоплюються Угодами ACAA, буде проводитися на тих самих умовах, які застосовуються в торгівлі між країнами-членами ЄС.

Такі угоди укладались Європейським Союзом з країнами, які були кандидатами на членство в ЄС, та країнами Середземномор'я і дали змогу продукції, що охоплювалась цими угодами, вільно просуватись на внутрішньому ринку ЄС без додаткових процедур оцінки відповідності.

Організаторами було задекларовано, що це перший із серії запланованих заходів для всіх зацікавлених сторін з обговорення питань, пов’язаних із укладенням Угоди АСАА. Планується, що наступні вебінари будуть сфокусовані на окремих компонентах та напрямках розвитку інфраструктури якості.(Відеозапис вебінару з відкритого ресурсу користувача "Комунікативна платформа з технічного регулювання").

Останні новини

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Організаційний комітет з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році під девізом "Зупинимо пандемію:безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя" на своєму засіданні прийняв Звернення до органів державної влади,органів місцевого самоврядування,профспілок,ЗМІ,працівників підприємств,установ,організацій.

Читати далі ...

Презентаційні матеріли від Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки України.

Презентаційні матеріли від Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки України.

Презентаційна інформація Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки щодо діяльністі у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, акредитації органів з оцінки відповідності.

Завантажити повну версію презентації : Презентаційні матеріли департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки. Читати далі ...

До уваги фахівців з СУБХП!

До уваги фахівців з СУБХП!

До уваги фахівців, відповідальних за розроблення і

функціонування систем управління безпечності харчових продуктів!

Важливо! Новий стандарт на системи управління безпечністю харчових продуктів

У відповідності з наказом ДП «УкрНДНЦ» № 340 від 31 жовтня 2019 року з 1 грудня 2019 року в Україні набрав чинності новий національний стандарт ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-якої організації в харчовому ланцюгу».

Цим же наказом з 01 липня 2021 року скасовується чинність стандарту ДСТУ ISO 22000:2007 Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга (ISO 22000:2005, IDT).

Також, з 1 грудня 2019 року в Україні вперше ухвалено низку нових стандартів серії ISO 22000, що окреслюють програми-передумови безпечності харчових продуктів, вимоги яких є обов’язковими при впровадженні вимог ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT):

– ДСТУ ISO/TS 22002-1:2019 (ISO/TS 22002-1:2009, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 1. Виробництво харчових продуктів – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-2:2019 (ISO/TS 22002-2:2013, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 2. Громадське харчування – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-3:2019 (ISO/TS 22002-3:2011, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 3. Сільське господарство – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-4:2019 (ISO/TS 22002-4:2013, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 4. Виробництво паковання для харчових продуктів – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-6:2019 (ISO/TS 22002-6:2016, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 6. Виробництво

кормів і харчових продуктів для тварин – Вперше;

Переглянути повний текст наказу № 340 можна за посиланням.

Стандарти прийнято методом підтверждення, тобто на мові оригіналу (англійська).

Також повідомляємо, що орган сертифікації систем управления ДП «Луганськстандартметрологія» компетентний та має аккредитацію НААУ у сфері сертифікації систем управління безпечністю харчових продуктів на відповідність ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT), ISO 22000: 2018.

Версія для друку Читати далі ...

І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання експертної та оціночної діяльності»

І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання експертної та оціночної діяльності»

27-28 листопада 2019 року на базі Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання експертної та оціночної діяльності».

Мета заходу - вирішення низки завдань теорії та практики експертної та оціночної діяльності, проблем ідентифікації, порівняльного тестування; покращення якості та безпечності нашого життя завдяки використанню сучасних досягнень науки і практики; обговорення актуальних питань формування професійних компетентностей при підготовці товарознавців-експертів та оцінювачів; зміцнення зв’язків між наукою й практикою, шляхом консолідації зусиль науковців різних регіонів нашої держави та інших країн, обмін досвідом і думками між молодими і досвідченими вченими.

В рамках наукової співпраці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» з Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», що є співорганізатором цієї конференції, до складу Програмного комітету з підготовки та проведення конференції входила генеральний директор ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Сисоєва О.Є.

З привітанням до учасників конференції звернулися заступник директора Полтавського НДЕКЦ МВС, представники Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», центру якості товарів та захисту споживачів Економічного університету – Варна (Республіка Болгарія, м. Варна), Київського національного торговельно-економічного університету, Харківського державного університету харчування та торгівлі, Вищої школи текстильної та харчової інженерії Південно-казахстанського державного університету імені М. Ауезова (Республіка Казахстан, м. Шимкент), Падуанського університету (Італійська Республіка, м. Падуя), Середземноморського університету (Республіка Туреччина, м. Анталія), Закладу освіти «Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації» (Республіка Білорусь, м. Гомель), Львівського торговельно-економічного університету, Вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля», Таджикського державного університету комерції (Республіка Таджикистан, м. Душанбе), Луцького національного технічного університету, Батумського державного університету імені Шота Руставелі.

За тематичним напрямом конференції № 3 «Якість, безпечність та проблеми виявлення фальсифікації товарів та послуг» ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» презентовано тези доповіді «Забезпечування якості послуг, що надаються ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» (автори О.Є.Сисоєва, генеральний директор; Г.Ю.Нєфьодова, начальник відділу з організаційного забезпечення та наукової діяльності).

Учасники конференції на підставі презентованих доповідей обговорили сучасні проблеми експертної та оціночної діяльності, максимально охопили найважливіші питання товарознавчої науки, якості, безпечності, споживних властивостей товарів і послуг.

За результатами роботи І Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання експертної та оціночної діяльності» розроблено рекомендації для компетентного вирішення окреслених проблем та сформовано збірник тез, матеріали якого можуть бути використані науковцями, експертами, викладачами, аспірантами, здобувачами вищої освіти, іншими зацікавленими особами у подальших наукових дослідженнях. Читати далі ...