Участь у семінарі

19 жовтня 2017 року фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» підвищили кваліфікацію шляхом участі в семінарі на тему: «Правові та організаційні засади стандартизації в Україні. Шляхи вирішення проблемних питань, що виникають при перевірці технічних умов» (м. Київ). Всеукраїнський захід проводився з метою обговорення важливих питань в сфері створення та управління нормативними документами. Зокрема, були розглянуті наступні питання:

  • Закон України «Про стандартизацію»;
  • Впровадження нормативно-правових актів у сфері стандартизації, види нормативних документів згідно з законом;
  • Прийняття і скасування національних стандартів;
  • Розроблення та поставлення продукції на виробництво;
  • Національний стандарт щодо розроблення та поставлення на виробництво нехарчової продукції;
  • Розроблений проект національного стандарту щодо поставлення харчової продукції на виробництво;
  • Необхідність дотримання процедур та основні етапи розроблення нових видів продукції;
  • Технічні умови України. Необхідність їх застосування на сучасному виробництві;
  • Маркування – як елемент ідентифікації продукції.

Під час семінару було ще раз наголошено, що основним документом, що регламентує діяльність з вищезазначених питань є Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII "Про стандартизацію" (далі – Закон), який набув чинності 03.01.2015 року. Найактуальнішим питанням заходу був розглянутий принцип добровільного застосування національних стандартів, який викладено у пункті 4 частини другої статті 4 та частині першій статті 23 Закону. Було зазначено, що національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Тобто законодавством України передбачено, що після прийняття національним органом стандартизації проекту національного стандарту, який розроблено відповідно до встановлених процедур, він стає національним стандартом, який застосовується безпосередньо чи шляхом посилання на нього в інших документах.

Участь у семінарі

На даний час, система технічного регулювання, як і більшість суспільно-політичних сфер в Україні, перебуває в стані реформування. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало ГОСТи, які були розроблені до 1992 року. Це один із ключових кроків у реформі системи технічного регулювання, який звільняє бізнес від зайвих обмежень у розробці товарів та послуг, стимулює підприємницьку ініціативу та конкуренцію. Накази Мінекономрозвитку №№175, 182-188, які були прийняті в грудні 2015 року, скасовують 12 776 ГОСТів. Більшість із них будуть чинними до початку 2018 року для того, щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов.

З метою підтвердження відповідності, а отже і безпечності продукції виробник має застосовувати вимоги технічних регламентів, де містяться всі необхідні вимоги щодо показників безпеки продукції. Наприклад, доказом відповідності продукції вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності є 98 стандартів, у разі їх добровільного застосування. Перелік цих НД затверджується Постановою КМУ від 29.08.2009 року № 785.

Таким чином, використання принципів стандартизації надає можливість виробничого розвитку підприємств, створення нових технологій і високоякісної продукції для того, щоб українські товари та послуги мали конкурентні шанси як на вітчизняних, так і на зовнішніх ринках.

Останні новини

Участь у нарадах щодо застосування системи НАССР

Участь у нарадах щодо застосування системи НАССР

В жовтні, т.в.о. заступника генерального директора ДП «Луганськстандартметрологія» Михайло Дубасов прийняв участь в нарадах щодо застосування процедури впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів шляхом аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок (НАССР), які відбулися в міських радах м.Лисичанськ та м.Рубіжне. Читати далі ...

Участь в Міжнародному форумі

Участь в Міжнародному форумі

Під егідою Міністерства економічного розвитку України (Департамент технічного регулювання) за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) 09-10 жовтня 2018 р. в м. Київ відбувся Міжнародний форум «Роль стандартів і технічних регламентів для забезпечення сталого розвитку економіки України в умовах глобалізації». На заході представником ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» була в.о. генерального директора Сисоєва О.Є. Читати далі ...

Привітання з Днем працівників стандартизації та метрології

Привітання з Днем працівників стандартизації та метрології

Читати далі ...

Фахівці Центру прийняли участь в роботі круглого столу

Фахівці Центру прийняли участь в роботі круглого столу

Луганською регіональною торгово-промисловою палатою було ініційовано проведення 12 вересня 2018 року круглого столу на тему «Актуальні питання ведення зовнішньоекономічної діяльності». Захід було реалізовано в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» Інституту економічних досліджень і політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Читати далі ...