Участь у семінарі

19 жовтня 2017 року фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» підвищили кваліфікацію шляхом участі в семінарі на тему: «Правові та організаційні засади стандартизації в Україні. Шляхи вирішення проблемних питань, що виникають при перевірці технічних умов» (м. Київ). Всеукраїнський захід проводився з метою обговорення важливих питань в сфері створення та управління нормативними документами. Зокрема, були розглянуті наступні питання:

  • Закон України «Про стандартизацію»;
  • Впровадження нормативно-правових актів у сфері стандартизації, види нормативних документів згідно з законом;
  • Прийняття і скасування національних стандартів;
  • Розроблення та поставлення продукції на виробництво;
  • Національний стандарт щодо розроблення та поставлення на виробництво нехарчової продукції;
  • Розроблений проект національного стандарту щодо поставлення харчової продукції на виробництво;
  • Необхідність дотримання процедур та основні етапи розроблення нових видів продукції;
  • Технічні умови України. Необхідність їх застосування на сучасному виробництві;
  • Маркування – як елемент ідентифікації продукції.

Під час семінару було ще раз наголошено, що основним документом, що регламентує діяльність з вищезазначених питань є Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII "Про стандартизацію" (далі – Закон), який набув чинності 03.01.2015 року. Найактуальнішим питанням заходу був розглянутий принцип добровільного застосування національних стандартів, який викладено у пункті 4 частини другої статті 4 та частині першій статті 23 Закону. Було зазначено, що національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Тобто законодавством України передбачено, що після прийняття національним органом стандартизації проекту національного стандарту, який розроблено відповідно до встановлених процедур, він стає національним стандартом, який застосовується безпосередньо чи шляхом посилання на нього в інших документах.

Участь у семінарі

На даний час, система технічного регулювання, як і більшість суспільно-політичних сфер в Україні, перебуває в стані реформування. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало ГОСТи, які були розроблені до 1992 року. Це один із ключових кроків у реформі системи технічного регулювання, який звільняє бізнес від зайвих обмежень у розробці товарів та послуг, стимулює підприємницьку ініціативу та конкуренцію. Накази Мінекономрозвитку №№175, 182-188, які були прийняті в грудні 2015 року, скасовують 12 776 ГОСТів. Більшість із них будуть чинними до початку 2018 року для того, щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов.

З метою підтвердження відповідності, а отже і безпечності продукції виробник має застосовувати вимоги технічних регламентів, де містяться всі необхідні вимоги щодо показників безпеки продукції. Наприклад, доказом відповідності продукції вимогам Технічного регламенту з електромагнітної сумісності є 98 стандартів, у разі їх добровільного застосування. Перелік цих НД затверджується Постановою КМУ від 29.08.2009 року № 785.

Таким чином, використання принципів стандартизації надає можливість виробничого розвитку підприємств, створення нових технологій і високоякісної продукції для того, щоб українські товари та послуги мали конкурентні шанси як на вітчизняних, так і на зовнішніх ринках.

Останні новини

Метрологічна діяльность

Метрологічна діяльность

ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» продовжує співпрацю в сфері метрологічної діяльності з підприємствами Луганської області. Зокрема, проводяться роботи з повірки засобів вимірювальної техніки Читати далі ...

НААУ засвідчена відповідність ООВ вимогам акредитації

НААУ засвідчена відповідність ООВ вимогам акредитації

З 26 по 30 березня 2018 року Національним агентством з акредитації України (НААУ) здійснений плановий нагляд за акредитованими органами з оцінки відповідності (ООВ) ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Читати далі ...

Підтримка малого та середнього підприємництва

Підтримка малого та середнього підприємництва

Протягом І кварталу 2018 року в рамках реалізації програми підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва, заходів інформаційно-просвітницької кампанії працівниками ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» за запитами підприємств регіону проведено 3 (три) навчальних семінара для підвищення кваліфікації персоналу Читати далі ...

Вітання із Днем стандартизації

Вітання із Днем стандартизації

10 жовтня в Україні відзначається професійне свято всіх працівників стандартизації та метрології, який передує Всесвітній день стандартизації 14 жовтня. У складних умовах змін, в яких знаходиться наша держава, дуже важливим є консолідація всіх сил суспільства, зокрема, як виробників, так і всіх гілок влади.
Читати далі ...