«Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?»

27 січня 2021 року об 11:00 на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання відбувся вебінар на тему: «Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?».

Під час заходу були освітлені найактуальніші питання ринкового нагляду, зокрема:

 • Як плануються перевірки органами ринкового нагляду?
 • Яка роль малого бізнесу у забезпеченні безпечності продукції та підтриманні чесної конкуренції на ринку?
 • Чи є відмінності перевірок продукції від перевірок суб’єктів господарювання?
 • Яка процедура проведення перевірок та виконання приписів (рішень) органів ринкового нагляду?
 • Які документи повинні зберігати підприємці для виконання вимог ринкового нагляду?
 • Як визначити відповідність продукції вимогам технічних регламентів?
 • Яке значення впроваджених у 2020 році змін до законодавства про державний ринковий нагляд?

Відповіді на ці та інші питання надали безпосередньо представники Департаменту регуляторної політики та підприємництва, Департаменту технічного регулювання та метрології Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також відповідних структурних підрозділів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з питань праці та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Захід відбувя за підтримки Проєкту GIZ «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі».

Відео розташовано за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=GLlQaH_fkk4&feature=youtu.be

Останні новини

До уваги розробників та власників технічних умов!

До уваги розробників та власників технічних умов!

У зв’язку з набуттям чинності з 16.07.2019 року Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) повідомляємо про необхідність розробки технічних умов (ТУ) та змін до ТУ державною мовою.

Технічні умови та зміни до них будуть перевірятися фахівцями ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» та вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою, за виключенням випадків передбачених Законом.

Зміни до ТУ, викладених іншими мовами, також будуть вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою або двома мовами (державною та іншою):

черговою зміною ТУ викладають у новій редакції державною мовою або двома мовами (державною та іншою);

наступні зміни викладають державною мовою або двома мовами (державною та іншою) у звичайному порядку. Читати далі ...

#ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ

#ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ

28 грудня 2020року фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» прийняли участь у всеукраїнському вебінари на тему «Актуальні питання забезпечення функціонування української мови як державної».

Під час заходу були розглянуті актуальні питання, зокрема, щодо приведення технічних умов, які викладені російською мовою, у відповідність до чинного законодавства у зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та згідно з листом Мінекономіки № 2141-08/66236-07 від 03.11.2020 щодо дотримання вимог зазначеного Закону при формуванні бази даних «Технічні умови України»

Захід проводився в режимі онлайн на платформі zoom. Читати далі ...

ПІДСУМКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

ПІДСУМКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

26-27 листопада 2020 року на онлайн - платформі нашого партнера - ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбулась IІ Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку», присвячена 100-річчю з дня створення ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

У роботі конференції взяли учать близько 120 науковців, студентів та представників вітчизняних установ (підприємств, організацій), зарубіжних освітніх, урядових установ та бізнес-структур таких країн: Республіка Болгарія, Республіка Білорусь, Республіка Грузія, Турецька Республіка, Республіка Польща, Республіка Казахстан.

Під час відкриття конференції представлені доповіді представників ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»: заступника генерального директора з метрології ШАБРАЦЬКОЇ Олени (Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: уповноваження, технічні можливості та оснащення метрологічних підрозділів, пріоритетні плани розвитку), в.о. заступника генерального директора із стандартизації, сертифікації, оцінки відповідності та наукової діяльності ПЛОТНІКОВОЇ Ірини (Надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, атестації виробництва алкогольних напоїв, сертифікації систем управління), начальника відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДРОГІНОЇ Олени (Надання послуг зі стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання).

Конференція проходила у форматі дискусійних платформ за такими тематичними напрямами:

 1. Сучасні тенденції розвитку інноваційного підприємництва.
 2. Управління безпечністю та якістю товарів і послуг.
 3. Захист прав споживачів.
 4. Митне регулювання в Україні.
 5. Інноваційні дослідження наукового та практичного товарознавства.
 6. Формування професійних компетентностей при підготовці фахівців спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

За тематичним напрямом конференції № 2 «Управління безпечністю та якістю товарів і послуг» фахівцями ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» (Ольга СИСОЄВА, генеральний директор, Галина НЄФЬОДОВА, начальник відділу з організаційного забезпечення та наукової діяльності) підготовлені тези доповіді за темою «Управління якістю та безпечністю харчових продуктів», які увійдуть до збірника тез доповідей, що буде розміщений на web-сторінці репозиторію ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Повну інформацію про цей захід можна отримати на офіційному сайті ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Читати далі ...

Прес-реліз вебінару:«ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності»

Прес-реліз вебінару:«ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності»

10 листопада 2020 року в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, започаткованої Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання проведений вебінар за темою: «ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності».

Для участі у вебінарі зареєстровано 86 учасників, чим продемонстрований наявний інтерес до діяльності ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» як з боку представників бізнесу Луганської області, так із боку громадських організацій, державних установ та закладів освіти Луганської області, державних підприємств (установ, організацій), що належать до сфери управління Мінекономіки і провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

Інформаційний захід ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» підтриманий участю багаторічних партнерів – Луганської регіональної торгово-промислової палати, Агенції регіонального розвитку Луганської області, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вступним словом до учасників вебінару виступила генеральний директор ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Ольга СИСОЄВА, в якому розповіла про діяльність підприємства, труднощі та перспективи розвитку.

Згідно програми вебінару розглянуто наступні питання:

 1. Про проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: уповноваження, технічні можливості та оснащення метрологічних підрозділів, пріоритетні плани розвитку.

Спікер: Олена ШАБРАЦЬКА, заступник генерального директора з метрології ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

2.Про надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, атестації виробництва алкогольних напоїв, сертифікації систем управління.

Спікер: Ірина ПЛОТНІКОВА, в.о. заступника генерального директора із стандартизації, сертифікації, оцінки відповідності та наукової діяльності ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

3.Про надання послуг зі стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання.

Спікер: Олена ДРОГІНА, начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»

4.Про перегляд Угоди про Асоціацію з ЄС: актуальні питання, пропозиції.

Спікер: Сергій КИРИЧЕНКО, президент Луганської регіональної торгово-промислової палати.

5.Про співпрацю Установи «Агенція регіонального розвитку Луганської області» з ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», презентація Концепції проєкту «Створення регіонального центру з якості».

Спікер: Борис ЧЕРВОНИЙ, заступник директора Установи «Агенція регіонального розвитку Луганської області».

6.СOVID-19 та безпека харчової продукції.

Спікер: Марія МОРОЗОВА, доцент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

В інтерактивній частині вебінару представники бізнесу мали можливість поставити фахівцям ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» питання, які виникли в їх діяльності та одразу отримати кваліфіковані відповіді.

З наявними питаннями, що відносяться до сфери метрології та метрологічної діяльності, оцінки відповідності звернулися он-лайн представники наступних підприємств:

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Реконструкція технологічних свердловин»;

- Комунальне некомерційне підприємство «Новопсковське територіальне медичне об’єднання Новопсковської міської ради»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» Сєвєродонецьке управління.

Це був перший досвід он-лайн спілкування фахівців ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» з використанням ресурсу Комунікативної платформи з технічного регулювання з замовниками послуг, нашими партнерами та колегами, що був позитивно оцінений всіма учасниками вебінару.

Ознайомитись з питаннями від представників бізнесу, що надійшли під час вебінару, а також на зазначену в запрошенні електронну адресу, та відповідями на них фахівців ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» можливо за посиланням:ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ вебінар 10.11.2020р. ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ». Читати далі ...