Прес-реліз вебінару!

22 жовтня 2021 року ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» на базі Комунікативної платформи «Технічне регулювання в Україні» проведений вебінар за темою: «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ (ЗАКЛАДІВ) ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, започаткованої Міністерством економіки України.

Попереднім опитуванням підприємств області стосовно їхньої зацікавленості в тематиці вебінарів, визначений загальний інтерес до питання реалізації законодавчих вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності медичними установами (закладами).

До участі у вебінарі підключилися понад 60 учасників, чим продемонстрований наявний інтерес до запропонованої для обговорення теми вебінару як з боку представників медичних установ (закладів) Луганської області всіх форм власності, так із боку громадських організацій, державних установ та закладів освіти Луганської області, державних підприємств (установ, організацій), що належать до сфери управління Мінекономіки і провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

Захід підтриманий участю представників наших багаторічних партнерів – першого віце-президента Луганської регіональної торгово-промислової палати, викладачів та здобувачів освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вступним та заключним словом до учасників вебінару звернулась генеральний директор ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Ольга СИСОЄВА.

Модератором заходу виступив начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Олена ДРОГІНА.

Охорона здоров’я є однією з найважливіших сфер інтересів людини та держави. Тісний зв’язок між такими галузями людської діяльності як медицина та метрологія, не є відкриттям. Про роль метрології в медицині та застосування законодавчих вимог з метрології та метрологічної діяльності у медичній практиці доповіла Олена ШАБРАЦЬКА, заступник генерального директора з метрології.

Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки важлива в усіх визначених законодавством сферах їхнього застосування, але в галузі медицини, особливо під час пандемії, стає надважливим фактором надання якісних медичних послуг. Про повірку засобів вимірювальної техніки в галузі охорони здоров’я поінформувала Неллі ВОРОТИНЦЕВА, начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки фізико-хімічних величин.

Про історію ваг та застосування ваговимірювальних приладів в медичній практиці розповіла Тетяна СВІРІНА, начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки механічних та лінійно-кутових величин.

Встановлення діагнозу пацієнта в багатьох випадках залежить від стану випробувального обладнання, яке використовується, наприклад, для підготовки та проведення різноманітних аналізів. «Належний стан випробувального обладнання - запорука точного діагнозу пацієнта» - тема доповіді Олексія РУТКОВСЬКОГО, начальника відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки теплотехнічних величин.

Про медичне обладнання, що не належить до сфери законодавчо регульованої метрології, але від його стану залежить життя пацієнтів, доповів начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки електричних та радіоакустичних величин Дмитро ГАЙВОРОНСЬКИЙ.

Від правильності вибору засобів вимірювальної техніки (діапазон вимірювань, клас точності тощо) і спроможності їх до виконання вимірювань із нормованою точністю залежить досить багато. Про практичні рекомендації щодо вибору засобів вимірювальної техніки для використання у медичних закладах виступив провідний інженер з метрології відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки механічних та лінійно-кутових величин Володимир ГРИГОРЕНКО.

Про діяльність з оцінювання вимірювальних можливостей медичних установ (закладів) Луганської області розповіла начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей Олена ДРОГІНА.

Про місію, стратегію та базові принципи діяльності ТОВ «Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест», що є першою та єдиною лабораторією в Україні, яка на міжнародному рівні виконує контроль якості лабораторних вимірювань, результати яких використовуються для виявлення хвороб обміну речовин, розповіла Марина ОБОД, начальник підрозділу неонатального скринінгу ТОВ «Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест» (м. Рубіжне, Луганська область).

Учасники вебінару – представники медичних установ (закладів) позитивно та активно відреагували на пропозицію ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» видати їм свідоцтва про участь у вебінарі, що є підтвердженням підвищення компетентності та обізнаності.

В інтерактивній частині вебінару учасники мали можливість поставити фахівцям ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» питання, які виникли в їх діяльності та отримати кваліфіковані відповіді.

Дякуємо всім учасникам за те, що в такий важкий для всього людства період, знайшли можливість та час залучитися до нашого заходу!

Останні новини

V Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

V Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

20-21 травня 2021р. фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» взяли участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи» (V International Scientific Practical Conference «Quality Management in Education and Industry: Experience, Problems and Perspectives»), проведеної з використанням Microsoft Teams.

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», Академія технічних наук України, Академія метрології України, Агенція вищої освіти Республіки Сербської (Боснія і Герцеговина), Технічний університет – Варна (Болгарія).

Захід привернув увагу освітян та науковців, фахівців сфери технічного регулювання цікавими та актуальними доповідями пленарного засідання конференції, дискусійними запитаннями та відповідями на них, а також різноплановими доповідями в секційних засіданнях конференції.

Більш докладну інформацію можна отримати на сторінці конференції Читати далі ...

До уваги керівників медичних закладів!

До уваги керівників медичних закладів!

З 25 березня 2021 року ДП "ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" розширило сферу уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки,що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології ( Свідоцтво про уповноваження № П -76-2021 від 25 березня 2021р). Завдяки придбаному сучасному метрологічному обладнанню ми додали до свого арсеналу можливість повірки моніторів фетальних, які широко застосовуються у медичних закладах.

Шановні клієнти,запрошуємо Вас до співпраці!

Читати далі ...

«Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?»

«Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?»

27 січня 2021 року об 11:00 на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання відбувся вебінар на тему: «Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?».

Під час заходу були освітлені найактуальніші питання ринкового нагляду, зокрема:

  • Як плануються перевірки органами ринкового нагляду?
  • Яка роль малого бізнесу у забезпеченні безпечності продукції та підтриманні чесної конкуренції на ринку?
  • Чи є відмінності перевірок продукції від перевірок суб’єктів господарювання?
  • Яка процедура проведення перевірок та виконання приписів (рішень) органів ринкового нагляду?
  • Які документи повинні зберігати підприємці для виконання вимог ринкового нагляду?
  • Як визначити відповідність продукції вимогам технічних регламентів?
  • Яке значення впроваджених у 2020 році змін до законодавства про державний ринковий нагляд?

Відповіді на ці та інші питання надали безпосередньо представники Департаменту регуляторної політики та підприємництва, Департаменту технічного регулювання та метрології Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також відповідних структурних підрозділів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з питань праці та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Захід відбувя за підтримки Проєкту GIZ «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі».

Відео розташовано за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=GLlQaH_fkk4&feature=youtu.be Читати далі ...

До уваги розробників та власників технічних умов!

До уваги розробників та власників технічних умов!

У зв’язку з набуттям чинності з 16.07.2019 року Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) повідомляємо про необхідність розробки технічних умов (ТУ) та змін до ТУ державною мовою.

Технічні умови та зміни до них будуть перевірятися фахівцями ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» та вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою, за виключенням випадків передбачених Законом.

Зміни до ТУ, викладених іншими мовами, також будуть вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою або двома мовами (державною та іншою):

черговою зміною ТУ викладають у новій редакції державною мовою або двома мовами (державною та іншою);

наступні зміни викладають державною мовою або двома мовами (державною та іншою) у звичайному порядку. Читати далі ...