V Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

V Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

20-21 травня 2021р. фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» взяли участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи» (V International Scientific Practical Conference «Quality Management in Education and Industry: Experience, Problems and Perspectives»), проведеної з використанням Microsoft Teams.

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», Академія технічних наук України, Академія метрології України, Агенція вищої освіти Республіки Сербської (Боснія і Герцеговина), Технічний університет – Варна (Болгарія).

Захід привернув увагу освітян та науковців, фахівців сфери технічного регулювання цікавими та актуальними доповідями пленарного засідання конференції, дискусійними запитаннями та відповідями на них, а також різноплановими доповідями в секційних засіданнях конференції.

Більш докладну інформацію можна отримати на сторінці конференції

Далі

До уваги керівників медичних закладів!

До уваги керівників медичних закладів!

З 25 березня 2021 року ДП "ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" розширило сферу уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки,що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології ( Свідоцтво про уповноваження № П -76-2021 від 25 березня 2021р). Завдяки придбаному сучасному метрологічному обладнанню ми додали до свого арсеналу можливість повірки моніторів фетальних, які широко застосовуються у медичних закладах.

Шановні клієнти,запрошуємо Вас до співпраці!

monitori-fetalni-huntleigh-sonicaid-team.jpg

Далі

«Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?»

«Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?»

27 січня 2021 року об 11:00 на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання відбувся вебінар на тему: «Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?».

Під час заходу були освітлені найактуальніші питання ринкового нагляду, зокрема:

 • Як плануються перевірки органами ринкового нагляду?
 • Яка роль малого бізнесу у забезпеченні безпечності продукції та підтриманні чесної конкуренції на ринку?
 • Чи є відмінності перевірок продукції від перевірок суб’єктів господарювання?
 • Яка процедура проведення перевірок та виконання приписів (рішень) органів ринкового нагляду?
 • Які документи повинні зберігати підприємці для виконання вимог ринкового нагляду?
 • Як визначити відповідність продукції вимогам технічних регламентів?
 • Яке значення впроваджених у 2020 році змін до законодавства про державний ринковий нагляд?

Відповіді на ці та інші питання надали безпосередньо представники Департаменту регуляторної політики та підприємництва, Департаменту технічного регулювання та метрології Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також відповідних структурних підрозділів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з питань праці та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Захід відбувя за підтримки Проєкту GIZ «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі».

Відео розташовано за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=GLlQaH_fkk4&feature=youtu.be

Далі

До уваги розробників та власників технічних умов!

До уваги розробників та власників технічних умов!

У зв’язку з набуттям чинності з 16.07.2019 року Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) повідомляємо про необхідність розробки технічних умов (ТУ) та змін до ТУ державною мовою.

Технічні умови та зміни до них будуть перевірятися фахівцями ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» та вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою, за виключенням випадків передбачених Законом.

Зміни до ТУ, викладених іншими мовами, також будуть вноситися до бази даних «Технічні умови України» лише за умови їх викладу державною мовою або двома мовами (державною та іншою):

черговою зміною ТУ викладають у новій редакції державною мовою або двома мовами (державною та іншою);

наступні зміни викладають державною мовою або двома мовами (державною та іншою) у звичайному порядку.

Далі

#ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ

#ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ

28 грудня 2020року фахівці ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» прийняли участь у всеукраїнському вебінари на тему «Актуальні питання забезпечення функціонування української мови як державної».

Під час заходу були розглянуті актуальні питання, зокрема, щодо приведення технічних умов, які викладені російською мовою, у відповідність до чинного законодавства у зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та згідно з листом Мінекономіки № 2141-08/66236-07 від 03.11.2020 щодо дотримання вимог зазначеного Закону при формуванні бази даних «Технічні умови України»

Захід проводився в режимі онлайн на платформі zoom.

Далі

ПІДСУМКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

ПІДСУМКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

26-27 листопада 2020 року на онлайн - платформі нашого партнера - ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбулась IІ Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку», присвячена 100-річчю з дня створення ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

У роботі конференції взяли учать близько 120 науковців, студентів та представників вітчизняних установ (підприємств, організацій), зарубіжних освітніх, урядових установ та бізнес-структур таких країн: Республіка Болгарія, Республіка Білорусь, Республіка Грузія, Турецька Республіка, Республіка Польща, Республіка Казахстан.

Під час відкриття конференції представлені доповіді представників ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»: заступника генерального директора з метрології ШАБРАЦЬКОЇ Олени (Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: уповноваження, технічні можливості та оснащення метрологічних підрозділів, пріоритетні плани розвитку), в.о. заступника генерального директора із стандартизації, сертифікації, оцінки відповідності та наукової діяльності ПЛОТНІКОВОЇ Ірини (Надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, атестації виробництва алкогольних напоїв, сертифікації систем управління), начальника відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДРОГІНОЇ Олени (Надання послуг зі стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання).

Конференція проходила у форматі дискусійних платформ за такими тематичними напрямами:

 1. Сучасні тенденції розвитку інноваційного підприємництва.
 2. Управління безпечністю та якістю товарів і послуг.
 3. Захист прав споживачів.
 4. Митне регулювання в Україні.
 5. Інноваційні дослідження наукового та практичного товарознавства.
 6. Формування професійних компетентностей при підготовці фахівців спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

За тематичним напрямом конференції № 2 «Управління безпечністю та якістю товарів і послуг» фахівцями ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» (Ольга СИСОЄВА, генеральний директор, Галина НЄФЬОДОВА, начальник відділу з організаційного забезпечення та наукової діяльності) підготовлені тези доповіді за темою «Управління якістю та безпечністю харчових продуктів», які увійдуть до збірника тез доповідей, що буде розміщений на web-сторінці репозиторію ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Повну інформацію про цей захід можна отримати на офіційному сайті ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Далі

Прес-реліз вебінару:«ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності»

Прес-реліз вебінару:«ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності»

10 листопада 2020 року в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, започаткованої Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання проведений вебінар за темою: «ЛУГАНЩИНА: практична реалізація вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності».

Для участі у вебінарі зареєстровано 86 учасників, чим продемонстрований наявний інтерес до діяльності ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» як з боку представників бізнесу Луганської області, так із боку громадських організацій, державних установ та закладів освіти Луганської області, державних підприємств (установ, організацій), що належать до сфери управління Мінекономіки і провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

Інформаційний захід ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» підтриманий участю багаторічних партнерів – Луганської регіональної торгово-промислової палати, Агенції регіонального розвитку Луганської області, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вступним словом до учасників вебінару виступила генеральний директор ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Ольга СИСОЄВА, в якому розповіла про діяльність підприємства, труднощі та перспективи розвитку.

Згідно програми вебінару розглянуто наступні питання:

 1. Про проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: уповноваження, технічні можливості та оснащення метрологічних підрозділів, пріоритетні плани розвитку.

Спікер: Олена ШАБРАЦЬКА, заступник генерального директора з метрології ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

2.Про надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, атестації виробництва алкогольних напоїв, сертифікації систем управління.

Спікер: Ірина ПЛОТНІКОВА, в.о. заступника генерального директора із стандартизації, сертифікації, оцінки відповідності та наукової діяльності ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

3.Про надання послуг зі стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання.

Спікер: Олена ДРОГІНА, начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»

4.Про перегляд Угоди про Асоціацію з ЄС: актуальні питання, пропозиції.

Спікер: Сергій КИРИЧЕНКО, президент Луганської регіональної торгово-промислової палати.

5.Про співпрацю Установи «Агенція регіонального розвитку Луганської області» з ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», презентація Концепції проєкту «Створення регіонального центру з якості».

Спікер: Борис ЧЕРВОНИЙ, заступник директора Установи «Агенція регіонального розвитку Луганської області».

6.СOVID-19 та безпека харчової продукції.

Спікер: Марія МОРОЗОВА, доцент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

В інтерактивній частині вебінару представники бізнесу мали можливість поставити фахівцям ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» питання, які виникли в їх діяльності та одразу отримати кваліфіковані відповіді.

З наявними питаннями, що відносяться до сфери метрології та метрологічної діяльності, оцінки відповідності звернулися он-лайн представники наступних підприємств:

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Реконструкція технологічних свердловин»;

- Комунальне некомерційне підприємство «Новопсковське територіальне медичне об’єднання Новопсковської міської ради»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» Сєвєродонецьке управління.

Це був перший досвід он-лайн спілкування фахівців ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» з використанням ресурсу Комунікативної платформи з технічного регулювання з замовниками послуг, нашими партнерами та колегами, що був позитивно оцінений всіма учасниками вебінару.

Ознайомитись з питаннями від представників бізнесу, що надійшли під час вебінару, а також на зазначену в запрошенні електронну адресу, та відповідями на них фахівців ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» можливо за посиланням:ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ вебінар 10.11.2020р. ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ».

Далі

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Організаційний комітет з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році під девізом "Зупинимо пандемію:безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя" на своєму засіданні прийняв Звернення до органів державної влади,органів місцевого самоврядування,профспілок,ЗМІ,працівників підприємств,установ,організацій.

Звернення з нагоди Дня охорони праці-1.jpg

Звернення з нагоди Дня охорони праці-2.jpg

Далі

Презентаційні матеріли від Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки України.

Презентаційні матеріли від Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки України.

Презентаційна інформація Департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки щодо діяльністі у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, акредитації органів з оцінки відповідності.

Завантажити повну версію презентації : Презентаційні матеріли департамента технічного регулювання та метрології Мінекономіки.

Далі

До уваги фахівців з СУБХП!

До уваги фахівців з СУБХП!

До уваги фахівців, відповідальних за розроблення і

функціонування систем управління безпечності харчових продуктів!

Важливо! Новий стандарт на системи управління безпечністю харчових продуктів

У відповідності з наказом ДП «УкрНДНЦ» № 340 від 31 жовтня 2019 року з 1 грудня 2019 року в Україні набрав чинності новий національний стандарт ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-якої організації в харчовому ланцюгу».

Цим же наказом з 01 липня 2021 року скасовується чинність стандарту ДСТУ ISO 22000:2007 Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга (ISO 22000:2005, IDT).

Також, з 1 грудня 2019 року в Україні вперше ухвалено низку нових стандартів серії ISO 22000, що окреслюють програми-передумови безпечності харчових продуктів, вимоги яких є обов’язковими при впровадженні вимог ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT):

– ДСТУ ISO/TS 22002-1:2019 (ISO/TS 22002-1:2009, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 1. Виробництво харчових продуктів – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-2:2019 (ISO/TS 22002-2:2013, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 2. Громадське харчування – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-3:2019 (ISO/TS 22002-3:2011, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 3. Сільське господарство – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-4:2019 (ISO/TS 22002-4:2013, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 4. Виробництво паковання для харчових продуктів – Вперше;
– ДСТУ ISO/TS 22002-6:2019 (ISO/TS 22002-6:2016, IDT) Програми-передумови безпечності харчових продуктів. Частина 6. Виробництво

кормів і харчових продуктів для тварин – Вперше;

Переглянути повний текст наказу № 340 можна за посиланням.

Стандарти прийнято методом підтверждення, тобто на мові оригіналу (англійська).

Також повідомляємо, що орган сертифікації систем управления ДП «Луганськстандартметрологія» компетентний та має аккредитацію НААУ у сфері сертифікації систем управління безпечністю харчових продуктів на відповідність ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT), ISO 22000: 2018.

Версія для друку

Далі